Opublikowano Dodaj komentarz

Czyszczenie wtryskiwaczy – jak dbać o wtryski w dieslu?

wtryskiwacze do diesla

Wielu właścicieli aut z silnikiem diesla zadaje sobie pytanie jak dbać o wtryski aby jak najdłużej cieszyć się bezproblemową jazdą. Czyszczenie brudnych wtryskiwaczy umożliwia wiele dostępnych na rynku preparatów chemicznych. Jednym z nich jest Liqui Moly Diesel Spulung, któremu poświęcony będzie ten wpis. Wielu może się wydawać, że to tylko środek chemiczny i na pewno nie daje satysfakcjonujących efektów… Fakty są jednak inne, preparat wielokrotnie pomógł kierowcom skutecznie wyczyścić zabrudzone wtryskiwacze i przywrócić prawidłową, równą pracę silnika. Należy zaznaczyć, że środek jest w 100% bezpieczny dla auta i nie ma możliwości zniszczenia jednostki napędowej po jego zastosowaniu.

Jakie działanie ma preparat Liqui Moly?

  • skutecznie pozbywa się nagromadzonych w pompie, wtryskiwaczach i komorze spalania osadów
  • zapobiega powstawaniu korozji w układzie paliwowym
  • jego potwierdzone właściwości czyszczące zmniejszają spalanie i podwyższają liczbę cetanową
  • czyści spaliny ze szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji
  • przede wszystkim przywraca równą pracę silnika i likwiduje nieprzyjemne stuki

Preparat dostępny jest w naszym sklepie internetowym dokładnie pod adresem https://e-opel24.pl/produkt/liqui-moly-spulung-diesel-500ml-do-czyszczenia-wtryskow/

Środek do czyszczenia wtryskiwaczy w dieslu

Jak dbać o wtryski – czyszczenie za pomocą Liqui Moly

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą opisywanego preparatu w dieslu można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na profilaktycznym dolaniu środka do paliwa. Zalecenia producenta są takie aby do 75 litrów paliwa wlać całe 500ml środka co ok. 5000 km przejechanych kilometrów. Taki zabieg spowoduje, że wtryskiwacze oraz pompa wtryskowa zawsze pozostaną czyste.

Można również zafundować naszemu układowi wtryskowemu intensywne, przyspieszone czyszczenie.

Aby to zrobić trzeba podać produkt zamiast paliwa, bez rozcieńczania bezpośrednio do komory spalania. Po prostu należy podłączyć przewody paliwowe (dopływowy oraz odpływowy) do pojemnika. Następnie uruchamiamy silnik i aby zwiększyć skuteczność czyszczenia staramy się utrzymywać obroty silnika w różnych zakresach prędkości. Po kilku minutach przed tym jak skończy się środek wyłączamy silnik aby nie zapowietrzyć układu paliwowego.

Drugim sposobem intensywnego przyspieszonego czyszczenia jest wlanie środka bezpośrednio do filtra paliwa. Auto po odpaleniu naturalnie wyssie najpierw preparat wymieszany z niewielką ilością paliwa.

Jeden ze sposobów czyszczenia wtrysków zaprezentowano na poniższym filmie:

Podsumowanie

Jeśli Twój diesel nierówno pracuje szczególnie na biegu jałowym, ma problem z odpalaniem lub wyraźnie nie ma tej mocy co wcześniej to zachęcamy do wypróbowania preparatu Liqui Spulung Moly. Regeneracja wtryskiwaczy w profesjonalnej firmie kosztuje w granicach kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. Natomiast preparat tylko kilkadziesiąt złotych. Być może po wyczyszczeniu brudnych wtrysków regeneracja nie będzie jeszcze potrzebna.

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego poradnika będziesz wiedzieć jak zadbać o wtryski nie tylko profilaktycznie, ale również jak nieinwazyjnie i skutecznie poddać je intensywnemu czyszczeniu.

Dodaj komentarz